Sport

Aby zapewnić dziecku harmonijny rozwój, należy w równy stopniu zadbać o kompetencje intelektualne, jak i sprawność fizyczną. Wszystkie te możliwości zapewniamy podopiecznym w naszej szkole, Joy Primary School.

Przywiązujemy dużą wagę do zaleceń WHO w kwestii wychowania dzieci z zachowaniem odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, która jest tam określona jako co najmniej 60 minut dziennie wysiłku fizycznego. W naszej szkole zajęcia ruchowe są urozmaicone, odbywają się codziennie i staramy się, by dzieci uczestniczyły w nich z przyjemnością. Dzięki temu od małego zaszczepimy w nich sportowego ducha

Ruch to zdrowie

Doskonale wiemy, że sport jest ważny w wychowaniu dziecka. Przede wszystkim zapewnia zdrowie fizyczne. Ruch wpływa jednocześnie na wiele układów i narządów, m.in. układ kostny i mięśniowy. Poprawia się również koordynacja ruchowa, co pomaga także na lekcjach innych przedmiotów, gdyż stymulowany jest układ nerwowy.

Ruch wspomaga także układ sercowo-naczyniowy i oddechowy. Powiększa się pojemność płuc i więcej krwi, a wraz z nią tlenu, dociera do serca oraz mózgu, zapewniając lepsze zapamiętywanie i koncentrację. Ponadto sport buduje też odporność i rozwija prawidłowo system immunologiczny u dzieci.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Sport ma zbawienny wpływ także na psychikę. Głównie dlatego, że w trakcie jego uprawiania wydzielają się endorfiny zwane hormonami szczęścia, a zarazem znikają negatywne konsekwencje stresu, zmęczenia czy przygnębienie.

W Joy Primary School duży nacisk kładziemy na gry zespołowe, ponieważ doskonale uczą one współpracy, czyli rozwijają umiejętności społeczne dzieci. Przez gry zaczynają się lepiej odnajdywać w grupie, przyjmować we właściwy sposób i sukcesy, i porażki. Także szkolne znajomości często zamieniają się w wieloletnie przyjaźnie.

Sport jest też niepowtarzalną okazją do ćwiczenia charakteru – wytrwałości w dążeniu do celu i cierpliwości oraz dyscypliny. Te cechy zaprocentują w dorosłym życiu.